O nas

Drzwi sklepu „Delikatesowo” po raz pierwszy przestąpił klient w roku 2005. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, przede wszystkim zaczynaliśmy wyłącznie jako wytwórnia lodów produkując nasz specjał (o którego historii – dla wytrwałych – poniżej), jednakże z czasem zaczeliśmy poszerzać nasz asortyment do stanu obecnego (nie osiedliśmy na laurach, nasza oferta poszerza się dosłownie z dnia na dzień!).

Pomimo bogatego wyboru m.in. piw kraftowych, win, zdrowej żywności oraz reszty sklepowego asortymentu naszym „flagowym” produktem pozostają domowe lody naturalne.

Historia i przygoda z produkcją tych lodów zaczęła się w Zwierzyńcu n/Wieprzem  tj. w sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego (woj. Lubelskie). W roku 1984 produkcję lodów przejął po bracie Waldemar Bachta wraz ze swoją żoną Elżbietą. Na wyborne lody przyjeżdzali okoliczni mieszkańcy oraz liczni turyści, których w tym pięknym rejonie nigdy nie brakuję. Po tak wielu latach lody produkowane w Zwierzyńcu są już marką samą w sobię w całym woj. Lubelskim (i nie tylko) i ciągle przyciągają tłumy turystów oraz wielu stałych klientów zwierzynieckiej lodziarni każdego sezonu letniego.

Tajemnica produkcji lodów zostałą przekazana najbliższej rodzinie Elżbiety – jej siostrze Barbarze Woźniak. Obecnie syn Barbary, Dawid Woźniak zajmuje się produkcją tych pysznych lodów w Krakowie przy ul. Brodzińskiego 1.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą oraz obejrzenia galerii zdjęć z naszego sklepu.